Урок 25 Підготовка дерев'яних та бетонних поверхонь під фарбування неводними сумішами

Урок 25  Підготовка дерев'яних та бетонних поверхонь під фарбування неводними сумішами

        Дерев'яні поверхні фарбують олійними фарбами для захисту деревини від гниття, а також для прикраси і забезпечення санітарно-гігієнічних умов.

        При підготовці дерев'яних поверхонь під просте фарбування виконують такі операції: очищають поверхні, вирізують сучки і засмоли, прооліфлюють, частково підмазують, шліфують, прооліфлюють підмазані місця і ґрунтують (перше фарбування).

         Готові столярні вироби (віконні рами і двері), що надходять на будівництво, іноді мають дефекти (задири, необрізані волокна в місцях стиків окремих елементів, нагелі, або дерев'яні цвяхи, що виступають, тощо), які треба усунути в процесі підготовки до фарбування. До прооліфлювання поверхні дефекти усувають стамесками, циклями та шліфуванням. Під час висихання деревини великі сучки виступають над поверхнею, порушуючи шар фарбової плівки, а іноді й зовсім випадають. Тому при підготовці поверхні їх треба вирубати. Перед вирубанням сучка стамескою визначають межу деревини, що будуть видаляти. Після цього сучок вирубують на глибину до 5 мм, а на його місце вставляють кусок деревини тієї самої породи (рис. 1). Кусок деревини закріплюють на клею так, щоб напрям волокон у ньому відповідав напряму волокон конструкції.

 

 


 

Рис. 58. Послідовність операцій при вирубуванні сучків

           У конструкції з сосни або ялини часто зустрічаються засмоли — місця інтенсивного виділення смоли. Після фарбування смола продовжуватиме виділятись і порушуватиме фарбову плівку. Тому місця засмолів також вирубують стамескою на глибину 2—3 мм і після прооліфлювання підмазують олійною підмазкою. Підмазувати слід густою пастою, оскільки рідка паста під час висихання зменшується в об'ємі, тріскається і погано тримається на поверхні.

           Суміші для підготовки поверхонь і методи їх нанесення такі самі, що й при підготовці обштукатурених поверхонь під олійні фарбування. Перед використанням оліфу можна підігріти, щоб вона краще просочила деревину під час прооліфлювання.

Ґрунтувальну суміш наносять щіткою і нею остаточно розтушовують її вздовж волокон деревини.

          При підготовці дерев'яної поверхні під поліпшене фарбування, крім згаданих вище операцій, після шліфування підмазаних місць виконують одне суцільне шпаклювання поверхні з шліфуванням і зніманням пилу, ґрунтування і перше фарбування з флейцюванням і шліфуванням кожного шару.

        На профільні ділянки поверхні в дверях і віконних рамах шпаклівку наносять гумовими пластинками різної ширини, щоб профілі не спотворювались шпаклювальною масою. Шар шпаклівки після висихання шліфують, поверхню очищають від пилу ганчіркою і проґрунтовують.

       Флейцюють ґрунтувальний шар щіткою-флейцем, рухаючи її вздовж волокон деревини, а після висихання його шліфують.

     Так само наносять і обробляють шар першого фарбування.

        Підготовка поверхонь під високоякісне фарбування олійними сумішами відрізняється від підготовки під поліпшене фарбування тим, що додатково виконують друге шпаклювання поверхні з шліфуванням її і зніманням пилу.

     Після прооліфлювання поверхні, підмазування щілин і вибоїн гумовим або дерев'яним шпателем наносять перший шар шпаклівки завтовшки 1,5—2,0 мм. Металевим шпателем користуватися не можна, оскільки він не надає шару потрібної товщини і при розрівнюванні шпаклівки повторює дефекти поверхні.

          Після висихання перший шар шпаклівки шліфують пемзою або крупнозернистою шліфувальною шкуркою і всю поверхню очищають ганчіркою від пилу. Другим шаром шпаклівки вирівнюють нерівності на поверхні. Шпаклювальну суміш для другого шару роблять рідшою і наносять металевим шпателем. Для шпаклювання дверей, вікон та інших внутрішніх дерев'яних поверхонь (крім підлог) можна застосовувати клейові шпаклівки.

            Після висихання прошпакльованої поверхні її шліфують дрібною шліфувальною шкуркою, знімають пил і ґрунтують.

          Підготовлена поверхня не повинна мати подряпин, смуг від щітки та інших дефектів. Якість роботи залежить від якості матеріалів та від акуратності і послідовності і виконання кожної операції.

Підготовка бетонних поверхонь під фарбування

         Для підготовки бетонної поверхні застосовують такі інструменти: зубило, молоток, махові щітки, макловиці, щітки-ручники, валики, пістолет -фарборозпилювач, шпателі металеві, гумові, шпателі металеві шириною 40-45 см, шліфувальні терки, сітки шліфувальні.Матеріали: Емульсія-грунт, найпоширеніша з фірми «Церезіт» ЦерезітСт.-17.

         Після обробки поверхні ґрунтом, на поверхні утворюється плівка, яка захищає поверхню від відлущування шпаклівки. Використовуються шпаклівки на основі клею, крейди, гіпсу.

         Сучасні оздоблювальні матеріали – шпаклівки, мають високу якість,   

Найпоширеніші: стартова шпаклівка на основі гіпсу «Ізогіпс», використовується для вирівнювання поверхні, заробки тріщин, швів, нанесення основного першого шару ремонтних робіт. Використовують її найчастіше, тому що вона дешева та якісна. Слідуючі відомі шпаклівки «Церезіт-27», «Атлас», «Стабіл», «Магерон», «Цекол».Одна з найпоширеніших фінішних шпаклівок «Сатенгіпс».

Шпаклівки вітчизняного виробника – «Ферозіт 311», «Ферозіт 325».

         Очищаю поверхню за допомогою щітки, шпателя, вирубую напливи бетону за допомогою зубилаі молотка, ґрунтую поверхню щіткою або валиком, використовуючи емульсію «Церезіт СТ-17». Армую і заробляю тріщини шпаклівкою «Ізогіпс». Звертаю увагу на приготування шпаклівки вручну.

         Звертаю увагу на те, як правильно наносити шпаклівки на бетонну поверхню, вертикально, горизонтально, півкругом.

         Працюємо з інструкційними картками.

         В залежності від виду пофарбування потрібно шпаклювати.

Просте пофарбування – шпаклювання 1 раз. Поліпшене пофарбування – шпаклювання 2 рази. Високоякісне пофарбування – шпаклювання 3 рази.

Кожен шар шпаклівки шліфується, ґрунтується ґрунтом і лише тоді тільки фарбується водяними чи олійними складами. Звертаю особливу увагу на економію матеріалів; матеріали дорогі, гарної якості, потрібно економно їх

використовувати, розмішувати шпаклівки так, щоб їх використати, не давши їм застигнути.                               

         При роботі з сучасними матеріалами необхідно дотримуватись правил техніки безпеки. Працювати в спецодязі, захисних рукавичках, респіраторах або марлевих пов’язках. Через одну годину провітрювати приміщення, при шліфуванні шпаклівок одягати захисні окуляри. Працювати зі справними інструментами, на справних риштуваннях.

Інструменти для підготовки бетонних поверхонь під пофарбування


Картка-завдання  1

                    1. Які існують види стартових шпаклівок?

               2. Які існують види фінішних шпаклівок?

                    3. Які існують види ґрунтів?

                    4. В чому відмінність сучасних шпаклівок від звичайних?

                    5. Чи входить в склад шпаклівки крейда?

Картка-завдання  2

                1. З яких процесів складається підготовка бетонних поверхонь під

                просте та поліпшене пофарбування?               

                2. З яких процесів складається підготовка оштукатурених поверхонь           

                під високоякісне пофарбування?

                3. Які інструменти використовують для шліфування пошпакльованої 

                поверхні?

                4. Які є види ґрунтовок під водяне пофарбування

 

 


 

 

                                              ГРУНТ

УНІВЕРСАЛЬНИЙ ГЛИБОКОГО  ПРНИКНЕННЯ

Грунт  на  основі  акрилової  дипресії

ЗАСТОСУВАННЯ: Грунт  універсальний  глибокого проникнення призначений  для  підготовкита укріплення  сильно вбираючих  і  пористих  мінеральних  поверхонь.

(Штукатурок, гіпсокартону, керамічної цегли) до виконання різних видів  оздоблювальних робіт (облицювання керамічною плиткою, нанесення

штукатурки, шпаклювання, фарбування, наклеювання шпалер, інші роботи)  теплоізоляційних робіт,а також для  поліпшення  адгезії, зменшення    водо проникання  зменшення витрат оздоблювальних  матеріалів. Особливо  рекомендується використовувати  для  укріплення основ,що  осипаються.

Використовується  зовні та всередині приміщень.

ВЛАСТИВОСТІ: Основа повинна бути сухою, очищеною від пилу,олійних,  емульсійних фарб, мастил та інших  жирових плям. Грунтуніверсальний глибокого проникнення є  готовою  до використання емульсією.



Перед виконанням  робіт грунт  слід розмішати.

Наносити  рівномірно пензликом, валиком чи  фарборозпилювачем одним,а при  потребі (через 12 год) двома шарами. Після  висихання є  прозорим.

Біла рідина, розлита в пластикові каністри об’ємом 1 л, 5л,10л, та відра  об’ємом                             

                                                                      

 

Ферозіт 100-стандартна клейова суміш для облицювання стін та підлог керамічною,кам*янокерамічною плиткою, мозаїкою натуральним та штучним каменем на основі цементу з полімерними модифікаторами.

Ферозіт 120-суха клейова суміш для закріплення плит із гіпсокартону на цегляні та бетонні, поштукатурені поверхні, виготовлена на основі гіпсу з полімернимимодифікаторами.

Ферозіт 200-202сухі суміші для виконання високоякісної декоративної штукатурки різноманітної фактури на основі білого цементу з наповнювачами та полімернимимодифікаторами. Штукатурний розчин наноситься на такі основи, якбетонні,цементні, цементно-вапняні та гіпсові штукатурки як всередині приміщень так назовні.Ферозіт200-202 доцільно застосовувати в системі комплексної теплоізоляції споруд.

Ферозіт 300-суха шпаклівочна суміш на основі білого цементу з наповнювачемта полімерними модифікаторами. Шпаклівочну суміш використовують для вирівнювання бетонних та поштукатурених поверхонь, а також поверхонь виготовлених з

дерева,фанери,ДВП,ДСП, гіпсокартонних листів. Застосовується для зовнішнішніх та внутрішніх робіт.



Ферозит 311-суха шпаклівочна суміш на основі гіпсу з полімерними

модифікаторами для стартового ви -зрівнювання бетонних та поштукатурених поверхонь,а також поверхонь виготовлених з дерева, фанери, ДВП,ДСП гіпсокартонних листів.

Застосовується для внутрішніх робіт

Заповнення глибоких виямок, ,швів.                                                                              

 

 

           

       КНАУФ  НР  СТАРТ

«Від  підвалу  до покрівлі»

Універсальна   штукатурна  суміш  для  внутрішнього

оздоблення  житлових  приміщень,  готелів, лікарень,

та інших  приміщень  із  звичайною  вологістю

повітря  (в т. ч. кухні  та  ванні кімнати).

Дуже зручна  в роботі.

    ВЛАСТИВОСТІ:

                                                                 - не завдає шкоди шкірі


  - еластична

  - продуктивна

  -  наноситься  в один  шар  навіть

 

   - при великій  товщині  

 

-  тривалий час обробки

 

-  короткі  строки  висихання

 

 - зносостійка

 

-  стійка до забивання  цвяхів

 

- регулює вологість у приміщенні     поверхня  піддається структуруванн

 

Немає коментарів:

Дописати коментар