Урок 12. Організація робочого місця при виконанні простої штукатурки та правила безпеки праці.

Урок 12.  Організація робочого місця при виконанні простої штукатурки та правила безпеки праці.

 

         Робочим місцем називають частину виробничої площі, призначену для виконання певного обсягу трудових дій одним або кількома працівниками.

         На будівництві при виконанні штукатурних робіт робочі місця - пересувні, адже робітник разом із пристроями і матеріалами під час виконання роботи пересувається з однієї ділянки приміщення на іншу.

         Велике значення для організації робіт має своєчасна підготовка інструментів, матеріалів і поточне забезпечення ними штукатура. Підготовлені матеріали в процесі роботи ритмічно подають на робочі місця.

         Необхідні механізми, пристрої, будівельні матеріали та інструменти на робочому місці слід розміщувати так, щоб не робити зайвих рухів і не створювати суєти. На робочому місці не повинно бути сміття та зайвих матеріалів та інструментів. Необхідна своєчасна підготовка необхідних матеріалів та постачання їх на робоче місце. Освітлення слід розташувати так, щоб і робоче місце, і поблизу лежачі території, були добре видні. Під час роботи обов'язково дотримання всіх правил техніки безпеки. Також повинні бути дотримані заходи протипожежної безпеки, та виробничої санітарії. Закінчивши роботу, робітникові слід очистити від сміття і забруднень робоче місце, вимити і сховати в шафу інструмент, вимкнути подачу електрики і закрити пристрої на замок.

         Основними напрямами в організації робочих місць вважають:

— ефективне розміщення устаткування, оснащення, предметів праці;

— раціональну спеціалізацію;

— освітлення робочої площі;

— обслуговування;

— умови безпечної й високопродуктивної праці

 

 2. Правила техніки безпеки.

         Під час виконання робіт обов'язково слід дотримуватися всіх правил техніки безпеки і виробничої санітарії, а саме:

 

         1. Суворе дотримання правил техніки безпеки запобігає травматизму під час робіт.

         2. Перед початком виконання робіт штукатура інструктують про безпечні способи виконання виробничого завдання.

         3. Перед початком виконання робіт оглядає робоче місце, підбирає необхідні матеріали, перевіряє справність інструментів, інвентарю, пристроїв, оглядає спецодяг.

         4. Насічку поверхні під облицювання за допомогою ручних машин або інструментів виконуйте у захисних окулярах зі спеціальним склом, яке не б'ється, і в рукавицях.

         5. Рукоятки інструментів повинні мати надійне кріплення і бути без вибоїн і відколів.

         6. Довжина ручок скарпелів, молотків та інших ударних інструментів повинна бути не менше 150 мм.

         7. На заточувальному верстаті необхідно працювати (гострити інструменти та кромки перерублених плиток тощо) тільки в захисних окулярах.

         8. Під час приготування та використання розчинної суміші забороняється їсти, пити, палити. Не вдихати пил! Суміші містять у своєму складі цемент, за умов сполучення якого з водою відбувається лужна реакція. У разі потрапляння розчиненої суміші в очі, їх слід промити водою, а за необхідності звернутися до лікаря за допомогою.

         9. Рубання і підтесування плиток виконують у захисних окулярах зі спеціальним склом, яке не б'ється. Підтесування і рубання плиток на колінах виконувати забороняється!

         10. Працюючи у недостатньо освітлених приміщеннях (санвузлах, сходових клітках), тимчасове освітлення повинно мати напругу не вище 42 В.

         11. На висотних роботах користуються підмостками і драбинами. Забороняється застосовувати замість них випадкові опори.

         12. Після закінчення роботи слід очистити інструменти, прибрати будівельне сміття (в тому числі тару і упаковку від плитки). Додержання них вимог запобігає появі випадків травматизму при вимощуванні плиткових поверхонь.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар