Урок 30 Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами Підготовка обштукатурених і бетонних поверхонь

Урок 30   Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами Підготовка обштукатурених і бетонних поверхонь

 

         Під обклеювання шпалерами поверхню слід підготовити так, щоб на ній не було зернин піску, потьоків розчину, погано прошліфованих місць підмазки й інших дефектів, які виступають із площини поверхні. Це слід робити тому, що після приклеювання шпалер фактичні розміри дефектів збільшуються за рахунок товщини паперу, з якого виго товляють шпалери, і кожен дефект виглядатиме на поверхні виразніше.

         Підготовку поверхні стін під обклеювання паперовими шпалерами починають після остаточного фарбування стелі. Під час фарбування стелі тією ж сумішшю фарбують верх стін смугою завширшки 15--30 см. Після фарбування стелі і верхніх частин стін відбивають їх нижню межу шпагатом, покритим сухим пігментом, або пристроєм з грифелем. Нижче відбитої лінії ганчіркою, змоченою у воді, очищають стіну від набілу. Якщо цього не зробити, то після наклеювання шпалер вони будуть відшаровуватись у тих місцях, де залишився набіл. Після цього всю поверхню очищають від пилу, бруду, бризок і потьоків штукатурного розчину, видаляють плями і згладжують торцем деревини.

         Щоб надати штукатурці більшої міцності, а також зменшити її відсмоктуючу здатність, всю поверхню грунтують полівінілацетатною ґрунтовкою. Після цього розрізують і підмазують щілини, вибоїни і шліфують підмазані місця. Всі ці операції виконують так само і такими ж сумішами і інструментами, що й при підготовці під клейове фарбування.

         Щоб утворити на поверхні клеючу плівку, після шліфування підмазаних місць поверхню проклеюють клейстером із синтетичного клею КМЦ.

         Склад клейстеру на основі синтетичного клею КМЦ

                                    (на 10 л суміші)

Клей КМЦ 400--450 г

Вода До 10 л

         Спосіб приготування. Сухий клей КМЦ при перемішуванні поступово всипають у воду, в якій витримують його протягом 12--20 год до повного розчинення. Одержану суміш переціджують.

         Для проклеювання пористих поверхонь до цього клейстеру додають крейду.

 

Склад клейстеру для проклеювання пористих поверхонь

Клей КМЦ (4 %-й розчин) 1 л

Крейдяна паста 30 %-ї вологості 260 г

         Спосіб приготування. Спочатку приготовляють 4 %-й розчин клею КМЦ у воді, до якого додають потрібну кількість крейдяної пасти. В'язкість утвореної суміші повинна бути 30--35 с за віскозиметром ВЗ-4.

         Клейстер на поверхню наносять макловицею, маховою щіткою або валиком. Щоб шпалери добре тримались на поверхні, її обклеюють спеціальним пористим папером для шпалерних робіт (можна старими газетами). Папір наскрізь просочується клейстером і міцно тримається на поверхні, водночас вирівнюючи її. Під прості і середньої щільності шпалери папір наклеюють внапусток, щоб край одного листа паперу находив на інший, а під щільні шпалери -- впритул. Склад клейстеру для приклеювання паперу такий самий, що й для проклеювання поверхні, але без додавання крейди.

         Наклеюють папір два робітники. Один намазує клейстером укладений купкою на столі або на підлозі папір, а другий приклеює його до поверхні й акуратно розгладжує сухою ганчіркою або щіткою так, щоб на ньому не було зморшок і здутин.

         Коли наклеєний шар паперу висохне, то працюючи із щільними шпалерами, поверхню шліфують пемзою. Під час роботи з простими і середньої щільності шпалерами цю операцію не виконують. Шліфують поверхню обережно, щоб усунути незначні нерівності, які утворилися після наклеювання паперу, і так, щоб не пошкодити шар паперу.

         При підготовці поштукатурених поверхонь під обклеювання полівінілхлоридними плівками, крім вказаних вище операцій, поверхню шпатлюють. Суцільний шар шпатлівки наносять після очищення і підмазування поштукатуреної поверхні, а після висихання його -- шліфують і очищають від пилу. Проклеюють поверхню двічі: перший раз -- всю поверхню, вдруге -- лише в окремих місцях (по периметру віконних і дверних прорізів, по контуру стін, а також у кутах приміщення).

         При підготовці поштукатурених поверхонь під обклеювання лінкрустом виконують ті самі операції, що й при підготовці під паперові шпалери, крім обклеювання поверхні папером.

         Бетонні, гіпсобетонні та гіпсолитні поверхні підготовляють під обклеювання паперовими шпалерами, полівінілхлоридними плівками і лінкрустом так само, як і обштукатурені, за винятком двох операцій: не виконують суцільне шпатлювання поверхні під час роботи з полівіпіл хлоридними плівками і обклеювання папером, працюючи з паперовими шпалерами.

Підготовка поверхонь, облицьованих листовими матеріалами заводського виготовлення

         До цієї категорії поверхонь належать поверхні, облицьовані гіпсокартонними листами сухої штукатурки, деревоволокнистими та іншими листами. При підготовці цих поверхонь, їх очищають від набілу, бризок мастики і грунтують полівінілацетатною ґрунтовкою. Пошкоджені місця і стики між листами підмазують, а коли підмазка висохне, шліфують. На місця швів наклеюють смужки паперу завширшки 80-- 100 мм. Підготовлену поверхню покривають клейстером, після чого наклеюють шпалери. Під час роботи з полівінілхлоридними плівками виконують повторне проклеювання поверхні в окремих місцях, де надалі можливе їх відклеювання від поверхні. Підготовка дерев'яних поверхонь При підготовці дерев'яних поверхонь під обклеювання рулонними опоряджувальними матеріалами їх оббивають картоном, стики підмазують і після висихання підмазки -- шліфують. Листи картону прибивають впритул штукатурними або іншими цвяхами завдовжки 20--30 мм. Цвяхи забивають на відстані 80--100 мм один від одного так, щоб вони не виступали над рівнем картону. На місця стиків наклеюють смужки паперу такої ширини, щоб вони закривали шов і обидва ряди цвяхів. Після цього поверхню проклеюють і обклеюють папером внапусток. Під час роботи з полівінілхлоридними плівками поверхню обклеюють папером двічі. Кожен шар паперу після висихання шліфують пемзою.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар