Урок 21. Каркас для гіпсокартону: необхідні матеріали та принципи складання

Урок 21. Каркас для гіпсокартону: необхідні матеріали та принципи складання

         Каркас для обшивки стін, стель і інших декоративних виробів являє собою досить складну конструкцію, від якої в буквальному сенсі слова залежить все – і зовнішній вигляд готового виробу, і його надійність, і, як результат, довговічність. Саме з цієї причини виготовлення каркаса повинна проводитися у відповідності з деякими вимогами, які і дозволять готовому виробу служити вірою і правдою довгі роки. Згідно з яким принципам виготовляється каркас для гіпсокартону з металевих профілів? Який матеріал для цього потрібен? Як гарантувати його надійність?

     Якщо ви задалися метою навчитися монтувати каркас з профілю для гіпсокартону, то слід розуміти одну важливу річ – каркас каркаса ворожнечу. Переслідуючи ту чи іншу мету, потрібно бути готовим до того, що кожен вид виробу збирається по-різному. Єдине, що є спільного між каркасами різних конструкцій, це принцип складання, який ми і розглянемо в першу чергу.

    


   Для того щоб зрозуміти принципи конструювання, згідно з яким виготовляється каркас під гіпсокартон, для початку необхідно ретельно вивчити весь спектр використовуваного матеріалу. Як правило, для пристрою каркаса використовуються наступні елементи.

    Профілі ud – це направляючий профіль, з допомогою якого задаються площини майбутніх виробів. Слід розуміти, що даний тип профілю використовується не тільки для з’єднання всього каркаса з існуючими поверхнями, але і для сполучення різних площин одного і того ж виробу.

Профілі cd – несучий профіль. На нього покладається вага готової конструкції – саме до нього кріпиться гіпсокартон.


Профілі ud і cd для монтажу каркасу

 

       Профілі для перегородок і cw uw. В принципі, це ті ж самі ud і cd, тільки більшого розміру – їх використовують для створення перегородок з гіпсокартону. Даний тип профілю проводиться різної ширини: 50мм, 75мм, 100мм, 125мм і 150мм.

     З’єднувачі профілів. Існує три типи сполучних елементів, без яких монтаж каркасу для гіпсокартону просто неможливий. Це прямий cd-з’єднувач, хрестоподібний cd-з’єднувач (в народі називається «краб») і дворівневий cd-з’єднувач, що використовується для з’єднання несучих профілів в різних рівнях. Прямий cd-з’єднувач використовується для подовження несучого профілю, а краби застосовуються для хрестоподібного їх з’єднання.

П-подібний кронштейн. Призначений виключно для кріплення несучих профілів до існуючих стін або стелі.



П-подібний кронштейн для кріплення несучих профілів

 

            Швидкопідвіс. Використовується для стельових конструкцій. Являє собою пристрій, зібране з двох елементів – спиці з петлею для кріплення до стелі і обладнаної засувкою пружини, ковзної по спиці. Це пристрій дуже практично і дозволяє швидко вирівняти каркас рівні горизонту. Єдиний недолік – їх неможливо використовувати при малій відстані від стелі до існуючих плит перекриття.

Щоб виготовити металевий каркас з гіпсокартону, крім вищеописаних елементів знадобляться кріпильні вироби:

    текси (саморіз по металу діаметром 3,5 мм і довжиною 9,5 мм), використовувані для з’єднання профілів між собою;

    саморізи по металу діаметром 3,5 мм і довжиною 25мм для кріплення гіпсокартону;

    дюбелі діаметром 6мм, необхідні для установки профілів і інших кріпильних елементів на існуючі стіни або плити перекриття.


Як виготовити каркас для стельової конструкції: особливості    технології

      Каркас для гіпсокартону на стелю являє собою сітку, що складається з несучих профілів cd, закріплену до стін за допомогою направляючих ud і до стелі за допомогою П-подібних кронштейнів або быстроподвесов. Що стосується самої сітки, то в одному напрямку профілі монтуються з кроком 400 мм, а в іншому встановлюються перемички через кожні 2,5 м. Для установки перемичок (які необхідні при з’єднанні окремих листів між собою) застосовується крабовий cd-з’єднувач.

     Тепер про кріплення каркаса до існуючих перекриттів – підвіси або П-подібні кронштейни монтуються з кроком 500мм, під кожний встановлений несучий профіль.

     Виготовляючи каркас для гіпсокартону                                                                               , в обов’язковому порядку необхідно користуватися рівнем – направляючі профілі монтуються з використанням гідравлічного або лазерного рівня, а несучі встановлюються по туго натягнутої нитки.


Як зробити каркас під гіпсокартон своїми руками

Обшивка стін гіпсокартоном: конструкція металевого каркаса

      На відміну від стельового каркаса, основа для обшивки стін виготовляється з меншими вимогами. Тут вертикальні несучі профілі монтуються з кроком 600мм по центрам – два з них повинні розташовуватися по краях листа гіпсокартону і один посередині.


Металевий каркас для гіпсокартону

 

         Формування площині майбутньої стіни відбувається наступним способом. Спочатку направляючий профіль встановлюється на підлогу, потім, використовуючи довгий або лазерний рівень, на стіни і тільки після цього на стелю. До стін несучі профілі фіксуються П-образними кронштейнами, встановленими під кожен з них з кроком 600 мм.

Каркас для гіпсокартону: необхідні матеріали та принципи складання

 


Немає коментарів:

Дописати коментар