Урок 5. Проста штукатурка. Допустимі відхилення. Шари штукатурки

Урок 5. Проста  штукатурка. Допустимі відхилення. Шари штукатурки

         Проста штукатурка складається з двох шарів: грунту і обризга. Проста штукатурка зазвичай наноситься без провішувания і не перевіряється правилом. Поверхня ґрунту у простій штукатурки необхідно затерти, а накривочний шар наносити не потрібно. Всі нерівності усуваються за допомогою напівтертка. В середньому товщина простої штукатурки повинна становити близько 12 мм.

         Поліпшена штукатурка - це три шари: грунт, обризг і накривочний шар. Поліпшена штукатурка наноситься без провішувания і перевіряється правилом. Фінальний шар поліпшеної штукатурки необхідно затерти гладилкою з повсті, дерева, металу або гуми. Товщина шару поліпшеною штукатурки становить 15 мм.

         Високоякісна штукатурка складається з декількох шарів грунту, обризга і накривочного шару. В середньому товщина високоякісної штукатурки становить 20 мм.

         Штукатурні шари

         Штукатурка складається з декількох шарів розчину. Перший шар штукатурки називається обризгом, другий - ґрунтом і третій - накривкой. Кожний із цих шарів має певне призначення

         Всі нерівності і порожнечі на стінах потрібно закрити. Товщина обризга робиться близько 9 мм. У разі якщо при нанесенні обризга виникли потовщення, то вирівнювати поверхню не обов'язково. Можна лише зняти надлишки матеріалу зі стіни в місці потовщення. Коли обризг виконано, можна наносити грунт.

         Кожен шар грунту необхідно ретельно вирівняти. Якщо ви використовуєте поліпшену штукатурку, то шар грунту необхідно розрівнювати напівтерком. При використанні високоякісної штукатурки грунт вирівнюється правилами по маяках.

         Від якості фінального шару залежить, як будуть виглядати наші стіни. Для фінального шару краще використовувати напіврідкий розчин з дрібним заповнювачем. Товщина фінального шару після згладжування не повинна бути більше 2 мм.

 

         Щоб приготувати розчин для фінального шару використовуйте суміші на основі дрібнозернистого піску. Якщо ви використовуєте звичайний розчин, то процідіть його через сито з чарунками 1,5 мм.

         Обризг наносять на змочену водою поверхня вручну або механізовано. Товщина обризга повинна бути 5мм на кам'яних, бетонних і цегельних поверхнях і не більш 9мм на дерев'яні. Чим вірніше приготовлений і нанесений розчин обризга, тим він краще зчепиться з поверхнею, і тим міцніше будуть триматися наступні шари

         Ґрунт наносять накидуванням, на, стужавлений обризг. Розчин для ґрунту готують трохи густіше, ніж для обризку, тому що ґрунт - це основний за обсягом шар штукатурного розчину - намету. Залежно від товщини, розчин наносять в кілька шарів. Другий і наступні шари можна наносити намазуванням. Товщина шарів залежить від застосовуваного розчину: цементний - не більш 10мм, вапняногіпсовий - до 20мм, а на укосах і інших стовщених місцях - і більше. Останній шар ґрунту вирівнюють особливо ретельно.

         Накривочный шар (накривку) наносять на ґрунт, що схопився. Якщо ґрунт пересохнув, його змочують водою. Товщина накривочного шару 1...2мм. Накривку наносять накидуванням або намазуванням, потім розрівнюють соколом або півтерком. Розчин для накривки готують на дрібному піску, він менш міцний, ніж для ґрунту. Вапняну і гіпсову штукатурку найкраще накривати без додавання гіпсу. Від тривалого тертя й змочування водою під час затирання гіпс омоложується, сильно знижуучи міцність накривки.

 

.Допустимі відхилення для різних видів штукатурки подано у табл. 1.3

Таблиця 1.3. Допустимі відхилення для різних видів штукатурки

Відхилення

                           Штукатурка

проста

поліпшена

високоякісна

Нерівність поверхні (визначають  під час  прикладання правила 2м завдовжки)

 

Нерівність поверхні (визначають  під час  прикладання правила 2м завдовжки)

Не більше ніж дві нерівності завглибшки   або заввишки до 3мм

Не  більше  ніж три    нерівності завглибшки   або заввишки до 2мм

 

Відхилення поверхні:від вертикалі

 

15мм   на   всю висоту приміщення

2мм    на    1м висоти,  але  не більше  як  10мм на  всю  висоту приміщення

 

1мм    на    1м висоти,  але  не більше як 5мм на всю висоту приміщення

від горизонталі

15мм на всю висоту приміщення

2мм    на    1м довжини,  але  не більше  ніж  10мм на  всю  довжину приміщення

2мм    на    1м довжини,  але  не більше  ніж  10мм на  всю  довжину приміщення

 

Відхилення кутів, віконних і дверних   укосів від  вертикалі  та горизонталі

10мм   на   весь елемент

2мм на 1м висоти або довжини, але не   більше   ніж 5мм   на   весь елемент

1мм на 1м висоти або довжини, але не   більше   ніж 3мм   на   весь елемент

 

Відхилення ширини поштукатуреного укосу від проектної

 

Не перевіряють

3мм

2мм

Відхилення ширини поштукатуреного укосу від проектної

6мм

3мм

2мм

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар