«Моє захоплення – моя професія»

«Щоб реалізувати свої мрії в реальний успіх,
Ви повинні працювати.
Працювати багато, наполегливо, постійно – це шлях до вдосконалення і максимальному результату».
                                                                                    Джон Паттерсон
«Якщо Ви по-справжньому вірите в те, що робите, не дозволяйте ніяким обставинам стримувати Вас.
Кращі в світі досягнення стали можливими не «ЗАВДЯКИ», а «ВСУПЕРЕЧ». Головне – робити свою справу».
                                                                    
Дейл Карнегі
«Якщо хочеш досягнути успіху, навчися переносити і невдачу»
                                                                         Макс Гитомер
«У кожного з нас є заповітна мрія. Щоб вона стала реальністю, потрібен план, процес, персонал, наполегливість, терпіння і бажання».
                                                                               Джеффрі Гітомер


1-й учасник:          Маєм вам ми розказати,
                               Маяковського згадать.
                               Як швидко роки наші летять,-
                               Скоро і сімнадцять.

2-й учасник:          Спитай у тата чи у мами,
                              Які професії у них –
                              Професій в світі є чимало,
                              Сповна їх вистачить на всіх.

3-й учасник:          Професій безліч є цікавих.
                              Але свою обрати як,
                             Щоб добре діло й добра слава,
                              І я собі міркую так:

4-й учасник:           А я у будівельники пішов
      із мрією будувати, будувати...

  5-й учасник:     Мости, будинки, космодром
                          І радість людям дарувати!

Викладач: Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох
іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду. У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії.  Отже про професії ми з вами сьогодні і поговоримо. І зробимо це у вигляді усного журнал.
Отже, сторінка перша«Значення правильного вибору – це серйозно»
Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Ще Л.Толстой зауважив: «Призначення людини – це прагнення до досконалості». Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе». Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.
Саме професія дає  змогу задовольнити основну гаму своїх потреб, реалізувати себе як особистість. Від правильного вибору професії виграє як суспільство, що одержує цілеспрямованого суспільно корисного громадянина, так і особистість, яка відчуває задоволення від роботи і має широкі можливості для самореалізації. Соціально-економічні перетворення в Україні, становлення її як країни з ринковою економікою зумовили багато таких  проблем: сувора конкуренція між виробниками, спад виробництва, відчутні зміни на ринку праці, зростання безробіття, зокрема серед молоді тощо. У той же час, зростання темпів науково-технічного прогресу визначаються інформатизацією суспільного виробництва і супроводжуються динамічними змінами у змісті, формах, засобах та об’єктах праці більшості сучасних професій. У зв’язку з цим особливо актуальним стає набуття дітьми та підлітками адекватних уявлень і знань про сучасну професійну діяльність, формування у них психологічної готовності до вибору майбутньої професії та трудової діяльності.
Переходимо до другої сторінки нашого журналу – «Безліч професій: як  не помилитися?» Світ професій – величезний. Навіть спеціалісти не можуть порахувати усі професії. У різних джерелах їх фіксується від 40 до 100 тис. Причому щороку з’являється близько 500 нових і стільки ж зникає або видозмінюється. Історію, що може нараховувати кілька тисячоліть або всього кілька років. І відколи живе людство – існує і проблема вибору занять, трудової діяльності, професійної кар’єри. Це підтверджують найдавніші пам’ятки, знайдені археологами, лінгвістами та істориками. Ще відомий давньогрецький філософ Платон (427-347 рр. до н. е.) говорив: „Пізнай себе і роби свою справу”.
Розібратися в собі тобі допоможуть профконсультанти, батьки, вчителі, психолог, товариші. Корисними можуть виявитися психологічні тести, а також статті й публікації на тему популярної психології.  Завдання популярних тестів - активізація діяльності по самопізнанню (самоспостереженню, самоаналізу). Отже, щоб визначити свої здібності та нахили, важливо знати свій темперамент.

Зараз ми проведемо тест на визначення вашого темпераменту.
(Дітям роздаються картки із запитаннями тесту)

Поставте поруч із кожним твердженням бали від 0 до 10. При цьому 0 балів означає категоричну незгоду., а 10 – цілковиту згоду.

(Картка №1)
1 Ти легко можеш переконати інших у необхідності виконання певної роботи, пояснити, як її треба зробити й як організувати її виконання.
2. Ти завжди легко розв’язуєш математичні задачі.
3. Ти ще не знаєш, чим займатимешся, але цілком упевнений, що на місці твоєї роботи завжди буде бездоганна чистота й порядок.
4. Тебе вважають дотепною людиною.
5. Ти не любиш суперечок.
6. Тобі часто хочеться подрімати.
7. Багато хто вважає тебе фантазером.
8. Твоє перше враження про що – небудь або про кого- небудь завжди правильне.


Оцінка якогось твердження найвищим балом відповідає певному психологічному типу., з характеристикою якого ми тебе зараз познайомимо.

(Картка №2)
1
Лідер
Уміє не тільки передбачити ситуацію, але й організувати її. Будь-яку роботу звик виконувати гарно. Добрий, успішний, оптимістичний, дотепний. Завжди є «душею компанії». Легко знаходить спільну мову з різними людьми. Честолюбивий, зазвичай виконує керівну роботу. Прекрасний оратор, як правило, легко переконує інших у правоті своїх поглядів. Завжди все ретельно продумує, звик до комфорту.
2
Логік
Має прекрасне логічне мислення, яке, як правило застосовує у всіх видах своєї діяльності і завдяки якрму вміє безпомилково передбачати подальші події. Прекрасно ерудований і розсудливий. «Сто разів відміряє, перш ніж один раз відріже.» Може стати чудовим математиком, фізиком, програмістом. Ніколи не відступається від прийнятого рішення й завжди все доводить ло кінця. Дисциплінований і водночас песимістичний і вразливий. В одязі надає перевагу темним тонам.
3
Естет
Наділений почуттям прекрасного й артистичними здібностями. Не зрідка інтуїтивно відчуває те, що може статися, не усвідомлюючи, чому він це відчуває. Дорожить своєю думкою, не дріб’язковий і не прискіпливий. Може стати артистом, музикантом., поетом,художником, астрологом, дизайнером, психологом. Дуже гостро переживає невдачі, але ті, хто перебуває поруч із ним зазвичай цього не помічають. Говорить повільно, аргументовано; рухається плавно, не поспішаючи; в екстремальних ситуаціях незрідка панікує й не може зосередитися.
4
Боєць
Завжди готовий до активних дій. При цьому фанатично відданий якій-небудь ідеї, Нажаль, не володіє даром передбачення. Не звик до компромісів. Ревно втавиться до успіхів інших людей. Може легко зробити з «мухи слона» Може стати чудовим керівником і прекрасним компаньйоном, рятівником, спортсменом. Зазвичай відкрито виражає свої емоції. Ворог будь-якої помірності.
5
Пасивний
Завжди приємний у спілкуванні. Має живий розум, тому одноманітна робота навіює на нього нудьгу. Уважає що не варто нічого передбачати, все йде своєю чергою. Звик довіряти людям; не схильний провокувати й створювати конфліктні ситуації. Допитливий, легко запам’ятовує й легко забуває будь-яку інформацію. Вірний друг , але має звичку « озиратися» на авторитети. Не робить висновків з помилок, Може стати гарним дипломатом, психологом.
6
Надійний
Звик до наполегливої праці, «Більше діла, менше слів». Завжди виконує обіцянки й успішно доводить розпочаті справи до кінця. Вважає, що людині підвладне все, тому й передбачення перебувають у її руках. Працелюб, але не любить творчої роботи. Критичний до себе й до тих, хто його оточує. Не дуже переймається своєю зовнішністю. Має неабияке терпіння й вірить тільки фактам. З тими, хто його оточує, має прості й ясні стосунки. Його важко в чомусь переконати.
7
Мрійник
Не любить однозначних запитань та відповідей. Не впевнений у власних силах. Завжди призвичаюється до ситуації., стверджуючи, що він її передбачав. Часто підпадає під чужий вплив. Повсяк час безпричинно хвилюється. Має прекрасну уяву, але не вміє здійснювати свої мрії. Живе у світі власних фантазій. Наділений блискучим розумом та добре розвиненою інтуіцією. Захоплива людина. Довірлива й товариська. Не любить одстоювати свої погляди. Обожнює подорожі. Успшний у будь-якій творчій діяльності. Не любить жити за чужими правилами.
8
Спринтер
Живе завжди у швидкому темпі, такрож швидко приймає рішення й знаходить вихід з будь-якої ситуації. Вважає, що передбачення ситуації нічого не змінить, тому треба завжди діяти, зважаючи на обставини, які склалися. Дотепний і проникливий, говорить швидко, легко змінює тему розмови; прекрасний оратор. Завжди має кілька сміливих планів, які успішно втілює в життя. Може стати чудовим дослідником, науковцем, художником, артистом, спортсменом. Не залежний, уміє уникати конфліктних ситуацій.


У нашій країні загальновизнаною і найпопулярнішою в профорієнтації є класифікація,  запропонована академіком Є.Климовим.
(всім учасникам роздаються картки під №3)
Із двох варіантів тверджень (а і б) потрібно вибрати одне і поставити «+».
Отже відповідаємо на запитання: що нам більше до вподоби.
1а. Доглядати за тваринами
1б. Обслуговувати машини, прибори (слідкувати, регулювати)
2а. Допомагати хворим
 2б. Складати таблиці, схеми, програми для комп’ютерів
3а. Слідкувати за якістю книжкових ілюстрацій, плакатів, художніх листівок
3б. Слідкувати за станом, розвитком рослин

4а. Опрацьовувати матеріали (дерево, тканину, метал тощо)
4б. Доводити товари до споживача, рекламувати, продавати
5а. Обговорювати науково-популярні книги, статті
5б. Обговорювати художні книги (концерти, вистави тощо)
6а. Ростити молодняк (тварин будь-якої породи)
6б.Тренувати товаришів (або молодших) у виконанні якихось дій (трудових, навчальних, спортивних)
7а. Копіювати малюнки, зображення (чи настроювати музичні інструменти)
7б. Керувати якимось вантажним (підйомним чи транспортним) засобом – підйомним краном, трактором, тепловозом тощо
8а. Повідомляти, пояснювати людям необхідні їм відомості (у довідкових бюро, на екскурсії тощо)
 8б. Оформлювати виставки, вітрини (чи брати участь у підготовці п’єс, концертів)

9а. Ремонтувати речі, вироби (одяг, техніку), житло
 9б. Шукати й виправляти помилки в текстах, таблицях, малюнках
10а. Лікувати тварин
10б. Виконувати розрахунки, вирахування

11а. Виводити нові сорти рослин
11б. Конструювати, проектувати нові види промислових виробів (продукти харчування, одяг, машини тощо)
12а. Розбирати суперечки, сварки між людьми, переконувати, пояснювати, карати, заохочувати
12б. Розбиратися в кресленнях, схемах, таблицях (перевіряти, уточнювати, приводити до порядку)

13а. Спостерігати, вивчати роботу гуртків художньої самодіяльності
13б. Спостерігати, вивчати життя мікробів

14а. Обслуговувати, налагоджувати медичні прибори, апарати
14б. Надавати людям медичну допомогу при пораненнях, забиттях, опіках тощо

15а. Художньо описувати, зображувати події (ті, що спостерігаєш і ті, що вигадуєш)
15б. Складати точні описи-звіти про події, явища, об’єкти, що спостерігаєш, вимірюєш

16а. Робити лабораторні аналізи в лікарні
16б. Приймати, оглядати хворих, спілкуватися з ними, призначати лікування
17а. Фарбувати чи розмальовувати стіни приміщень, вироби
17б. Виконувати монтаж чи збір машин, приборів

18а. Організовувати культпоходи однолітків чи молодших в театри, музеї, туристичні походи тощо
18б. Грати на сцені, брати участь в концертах
19а.Виготовляти за кресленнями деталі, вироби (машини, одяг), будувати споруди
19б. Займатися кресленням, копіювати креслення, мапи

20а. Вести боротьбу з хворобами рослин, зі шкідниками лісів, садів
 20б. Працювати на клавішних машинах (комп’ютері, друкарській машинці, телетайпі тощо)

ЛИСТ   ВІДПОВІДЕЙ
Лист відповідей зроблений так, щоб можна було підрахувати кількість знаків «+» у кожному з 5-ти стовпців. Кожний із 5-ти стовпців відповідає певному типу професій. Людині, що проходить тестування, рекомендується вибрати той тип професії, який отримав максимальну кількість знаків «+».
1 Людина – природа
2 Людина – техніка
3 Людина –людина
4 Людина – знакова система
5 Людина – художній образ

 (картка №4)
1
2
3
4
5







10 а


10б

11а
11б
12а
12б
13а
13б
14а
14б
15а
15б
16а

16б

17а

17б
18а

18б

19а

19б

20а


20б




"ЛЮДИНА – ТЕХНІКА"
Тут головний, ведучий предмет праці — технічні об'єкти (машини, механізми), матеріали, види енергії. Професії: столяр, технік-металург, інженер-механік, архітектор, електромонтажник, радіомеханік, будівельник, фахівець з комп'ютерної техніки, фахівець із телекомунікацій й ін. Звичайно, праця працівників тут спрямована не тільки на техніку, але все-таки ведучий предмет професійної уваги - область технічних об'єктів й їхніх властивостей.
Серед професій типу "людина-техніка" можна виділити:
- професії по видобутку, обробці ґрунтів, гірських порід;
- професії по обробці й використанню неметалічних промислових матеріалів, виробів, напівфабрикатів;
- професії по виробництву й обробці металу, механічній зборці, монтажу машин, приладів;
- професії по ремонту, налагодженню, обслуговуванню технологічних машин, установок, транспортних засобів;
- професії по монтажу, ремонту будинків, споруджень, конструкцій;
- професії по зборці, монтажу електроустаткування, приладів, апаратів;
- професії по ремонту, налагодженню, обслуговуванню електроустаткування, приладів, апаратів;
- професії, пов'язані із застосуванням піднімальних, транспортних засобів, керування ними;
- професії по переробці продуктів сільського господарства.
При обробці, перетворенні, переміщенні або оцінці технічних об'єктів від працівника потрібні точність, визначеність дій. Оскільки технічні об'єкти практично завжди створюються самою людиною, у світі техніки є особливо широкі можливості для новаторства, вигадки, технічної творчості. Поряд із творчим підходом до справи в області техніки від людини потрібно висока виконавська дисципліна.

На основі подібних описів складаються формули професій. І ми переконалися що ви обрали правильну професію.
Як варіант, на сьогоднішній день, можна вибрати професію за гороскопом, тобто по знаках Зодіаку. Дотримуючись порад зірок, можна, наприклад, не тільки вибрати собі одяг, парфуми або правильно побудувати відносини з близькою людиною, але й обрати професію. Зараз поговоримо про те, що радять астрологи кожному знаку Зодіаку.
Овен (21 березня - 20 квітня)
Має схильність до керівництва, успішно працює в галузі юриспруденції, хірургії і військової справи. Інтелектуальний знак. Більшість Овнів - обдаровані оратори і письменники. Можуть знайти застосування в журналістиці, на радіо і телебаченні. Не люблять одноманітності та монотонності.
Телець (21 квітня -21 травня)
Прагне до матеріального забезпечення і творчого самовираження. Тельці - прекрасні актори і музиканти, методичні та терплячі бізнесмени. Колеги їх поважають і цінують. Представники цього знаку відмінно справляються з розрахунками. Часто віддають перевагу сільськогосподарської професії.
Близнюки (22 травня -21 червня)
Люблять поєднання інтелекту та швидкості реакції. Чудові кравці, дантисти і ювеліри. Схильні до мистецтва, поезії і мовам. Успішно працюють у сфері торгівлі. Не виносять критики. Близнюки винахідливі, а також фонтанують ідеями.
Рак (22 червня - 22 липня)
Чудові кулінари, декоратори, дизайнери інтер'єрів, а так само педагоги. Їм подобається працювати з дітьми. Працьовиті й акуратні. Раки володіють творчим підходом до роботи. Найчастіше обирають ту роботу, яка приносить задоволення і радість.
Лев (23 липня -. 23 серпня)
Знак, який жадає поклоніння і любові. Заради цього Леви готові неймовірно багато працювати. Обожнюють театр. Все, що роблять люди даного знаку, просякнуте творчістю й оригінальністю. Їм підходить організаторська і суспільна діяльність.
Діва (24 серпня - 23 вересня)
Пунктуальні, завжди тверезо мислять. Воліють редакторську та дослідницьку роботу. Уважні, добрі доктора, фармацевти, вчителі. Діви дуже відповідальні. Володіють критичним складом розуму, акуратністю, точністю, а так само сумлінністю.
Терези (24 вересня - 23 жовтня)
Відмінні адвокати, дипломати, церковники. Прагнуть до гармонії та світу. Серед Терезів багато художників, артистів. Як правило, віддають перевагу праву. Легко ладнають з людьми, але при цьому не допускають нервозності й бруду.
Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада)
Люди даного знаку Зодіаку люблять роботу, яка вимагає складності, багато уяви, сил, волі і мужності. Тонкі психологи і відмінні хірурги. Часто працюють в технічних, фізичних, хімічних лабораторіях. Успішні спортсмени. Наполегливі і працелюбні.

Стрілець (23 листопада - 21 грудня)
Інтелігентні, врівноважені, глибокі люди. Прекрасні мислителі і філософи. Вибирають професію ветеринара, церковника, лектора. Стрільці волелюбні. Обожнюють подорожувати і часто міняти місце проживання.
Козерог (22 грудня - 20 січня)
Представники цього знаку ґрунтовні й завзяті у житті. Чітко рухаються до поставленої мети. Козероги - старанні й акуратні бізнесмени, ремісники, архітектори, а також інженери. Мають схильність до фінансової сфери діяльності. Успішні, скрупульозні і безкомпромісні.
Водолій (21 січня -19 лютого)
Люди - генії. Їм підвладна будь-яка професія. Вони наділені артистичним талантом, гарним смаком, магнетичним тяжінням. У роботі уникають монотонності і рутини. Щасливі в політичній, науковій і громадській діяльності.
Риби (20 лютого - 20 березня)
Практичні і цілеспрямовані, артистичні, містичні й мрійливі. Більшість людей цього знаку Зодіаку належать мистецтву. Мають дивну інтуїцію, життєве розумінням. Прекрасні громадські діячі, викладачі, психіатри, лікарі

Тепер перегорнемо третю сторінку усного журналу -  « Розмаїття професійгероїчні й небезпечні»


До вашої уваги „Профі-вікторина" (проводиться методом «мозкового штурму»), 1. Хто майстер на всі руки? (Перчаточник) 2. Хто на роботі грає і за це отримує гроші? (Актор, музикант) 3. Кому дозволялось повертатись до короля спиною? (Кучеру, а тепер - шоферу) 4. Як звали першу жінку - льотчицю? (Баба Яга) 5. Яку професію і на яку змінив Іван Васильович у відомому радянському фільмі „Іван Васильович змінює професію"? (Управдома на царя) 6. Яка спеціальність була у доктора Айболіта? (Ветеринар) 7. Ким за професією був папа Карло в казці Олексія Толстого „Золотий ключик або пригоди Буратіно"? (Столяр) 8. Людина, якої професії в казці Шарля Перо врятувала Червону Шапочку і її бабусю? (Дроворуб) 9. Ким за професією був Вакула з повісті Гоголя „Ніч перед Різдвом"? (Коваль) 10.Цей великий росіянин опанував приблизно 15 професій, у тому числі столяра, перекладача, бухгалтера, картографа, штурмана, кораблебудівника. Який рід занять був основним для нього? (Цар Петро І) 11 .Представники якої професії не образяться, якщо їм скажуть: „Ваше місце - в ямі"? (Музиканти в оркестровій ямі) 12.Цеглинка на цеглинку Й отримуєм будинки, Фундамент з буту звожу я, Цементним розчином мурую, І блоки вмію класти я, На всі роки і на віка (Муляр) 13.Без якого знаряддя праці не обійтись ні маляру, ні художнику? (Кисть) Викладач: Молодці, добре знаєтесь на професіях, а ми продовжимо розмову про будівельників.
І на останок нашого усного журналу - сьома (заключна) сторінка«Конкурс «Знавці професій»
 Я звертаю вашу увагу на плакат з ребусами і пропоную розгадати їх.
Слід відгадати, які професії зашифровані. Кожна правильна відповідь – 1 бал.  Хто найбільше балів отримає, тому присвоюється звання « Кращий знавець професій»
„Знавець професії”
         ефмрре ;
         рінежен ;
         рілак ;
         тупеморор ;
         рпдовацеь ;
         дежремен .
 (Відповіді: фермер, інженер, лікар, промоутер, продавець, менеджер)



Шановні учні! Послухайте, будь ласка, притчу Василя Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на Землі». Старий Майстер побудував кам'яний будинок. Став та любується зі сторони. «Завтра в цьому будинку поселяться люди», - думав з гордістю Майстер. А в цей час біля будинку грався семирічний Хлопчик. Він скочив на щойно зацементований поріг і залишив на ньому слід своєю маленькою ніжкою. - Навіщо ти зіпсував мою роботу? - з докором запитав Майстер. Пройшло багато років. Хлопчик став дорослим. Життя склалося так, що він ніде не затримувався на роботі - ні руками, ні душею. Прийшла старість. Згадав Літній Чоловік своє рідне село на березі Дніпра. Захотілось йому відвідати свою Батьківщину. Приїхав Чоловік на рідну землю, зустрічається з людьми, називає своє прізвище - а його ніхто не знає. Зустрівся по дорозі старий дідусь та й запитує: - Щось, можливо, ти залишив після себе? Чи є в тебе син чи донька? - Ні, немає. - Можливо, ти посадив у нашому селі сад чи деревце? - Ні, не посадив. - Можливо, вірші чи пісні складав? А, можливо, дім побудував... - Ні, я і цього не зробив. - Тоді, хто ти такий? Що робив все життя? Нічого не зміг відповісти літній чоловік. І раптом він згадав ту мить, коли залишив слід на порозі одного щойно збудованого будинку. Підійшов Чоловік до нього. Стоїть будинок, ніби вчора збудований, а на порозі - закам'янілий слідок його дитячої ніжки. «Ось і все, що залишиться після мене на землі», - з гіркотою подумав літній Чоловік. «Але цього так мало! Не так потрібно було прожити своє життя...». Викладач: Шановні діти! Завжди будьте Людьми. Набирайтесь життєвої мудрості, залишайтесь доброчесними. Ніщо в житті не дається без зусиль, без важкої праці. Тільки людина, яка з дитинства навчилася долати перешкоди, перемагати лінь - може стати справжньою Людиною, домогтись того, що хоче. Треба подумати, що про тебе скажуть люди, яку пам'ять ти залишиш по собі. Ви обрали дуже гарну професію Будівельник, адже будівельник - це покликання, це нескінченна творчість. Є таке прислів'я «Бог створив життя на Землі, а все інше зробили будівельники». Будівельна справа сьогодні - одна з найнадійніших, а той, хто обере собі професію будівельника, аж ніяк не прогадає. Бо попит на таких фахівців завжди був, є і буде. Головне - дійсно стати майстром своєї справи та не боятися нічого нового. Тоді не так важливо буде, що будувати: промислові будівлі, житлові котеджі чи щось надсучасне та надгігантське. Ваша робота буде приносити велику користь людям, її помічатимуть, вона стане не просто частиною міста, а й його історією. А історія, до речі, має здатність повторюватися. Так що не за горами нові піраміди, висячі сади Семіраміди, храми та Ейфелеві вежі...

Немає коментарів:

Дописати коментар